3, Leden 2020

Človek, ktorého si vážim

Keď som tak rozmýšľala, koho vlastne opísať, prišla som na to, že je v mojom živote veľa ľudí, ktorým som vďačná a vážim si ich. Niekoho viac, niekoho menej.
Ale predsa len je tu jeden výnimočný človek, ktorého si nesmierne vážim za všetko, čo pre mňa urobil. Je to človek, vďaka ktorému je môj život lepší a farebnejší ako bol predtým. Je to môj manžel.srdce v kroví.jpg
Je vysoký stosedemdesiatosem centimetrov a má vyšportovanú postavu. Jeho typickým znakom sú jemné pehy, ktoré sa objavia vždy na jar s prvými lúčmi slnka. Jeho oči sú na slnku takmer vždy modré, no v šere, či prítmí sú skôr zeleno-modré a v tme vyzerajú tmavozeleno až šedo. Je vtipný, veselý a zábavný. Vždy ma dokáže rozosmiať, aj keď som smutná. Pri ňom sa jednoducho nedá nemať dobrú náladu. Rád sa od srdca zasmeje a nepokazí žiadnu dobrú zábavu. Skôr k nej prispeje. Hlavne vo svojej partii je rád stredobodom pozornosti a vždy všetkých pobaví svojimi perfektnými hláškami. Niekedy sa až čudujem, kde sa to v ňom berie.
Je aj empatický. Dokáže sa vcítiť do mojich pocitov. Dokáže ma pochopiť a vypočuť, keď mi nie je najlepšie. Nemusím sa báť, že o mojich trápeniach niekde niečo prezradí. Väčšinou totiž nepočúva 😀 Ale nie, ale aj to sa občas stane, určite to ženy poznajú. Vie mi pomôcť, keď mám nejaký problém a nič si za to nepýta. No, veď by skúsil 😀krásna ruža.jpg
Je milý, tolerantný a nedokáže sa hádať. Keď sa vyskytne nejaký problém vyriešime to kompromisom, aby sme boli obidvaja spokojní. Je to skvelá osoba, ktorá sa nehanbí za svoje pocity a názory. Povie, čo si skutočne myslí a nedokáže klamať. To si na ňom naozaj vážim. Aj keď sa mu niečo nepáči, dokáže to tak pôsobivo vyjadriť, že sa na neho nedá za to hnevať. A to je už naozaj umenie.
Vždy stál pri mne. Je pozorný a starostlivý. Najviac si na ňom vážim jeho dobré srdce. Je citovo založený a dokáže sa obetovať. Je hanblivý a skromný. Som rada, že ho mám. Veľa sme si toho preskákali a dúfam, že toho bude ešte viac.