14, Březen 2020

Prečítajte si rebríček hobby bohatých ľudí, patria k ich najobľúbenejším

Myslíte si, že bohatí ľudia nepotrebujú mať svoje záľuby? Omyl, aj oni majú potrebu raz za čas vypnúť a odreagovať sa. Juhoafrická spoločnosť New World Wealthuskutočnila prieskum trhu so zameraním na záľuby a voľnočasové aktivity milionárov, pre ktorých sú potešením a prinášajú im pocit sebarealizácie.Jachta na vlnách
 
Umenie
Podnikatelia, ktorým rastie podiel voľného času, sa venujú čoraz viac koníčkom, ktoré hrajú stále významnejšiu úlohu v ekonomike. Pozrime sa napríklad na také zberateľstvo, to je činnosť, ktorá v konečnom dôsledku výrazne vplýva na zhodnocovanie majetku a vedie k jeho akumulácii.
Bohatí ľudia majú všestranné záujmy, ale medzi najobľúbenejšie patrí zberateľstvo. Je to tradičné hobby už celé generácie a najčastejšími predmetmi sú obrazy, fotografie, sochy, porcelán, známky, grafiky či platne a podobne. Tie najhodnotnejšie z nich majú cenu až niekoľko stoviek miliónov dolárov. Medzi umeleckými predmetmi sú už tradične najžiadanejšie diela maliarov ako je Pablo Picasso, Leonardo da Vinci, Manet, Claude Monet, Andy Warhol, Rembrandt a podobne.
 
Športové aktivity
Neodmysliteľnou súčasťou bohatých ľudí sú prepychové jachty a brázdia nimi najčastejšie moria v Karibiku či Stredozemné more. Zima je takisto obľúbeným obdobím milionárov, trávia ju v luxusných lyžiarskych strediskách lyžovaním. Vedú alpské strediská ako je ST. Moritz vo Švajčiarsku, Kitzbühel v Rakúsku alebo Courchevel a Méribel vo Francúzsku.Letné športy tiež nezaostávajú, no doposiaľ obľúbený golf, tenis či kone ustupujú do pozadia a na výslnie sa dostáva rybárčenie, cyklistika či zbieranie luxusných hodiniek prevažne značiek Breguet a Vacheron ConstantinčiPatek Phillipe.Socha v múzeu
Luxusné autá
Okrem toho radi zbierajú aj drahé autá, pretože sú vhodnou formou investícií. Cena týchto zbierok sa za posledných desať rokov zvýšila o 150 percent. Brunejský sultán je majiteľom najväčšej zbierky automobilov, ktorá zahŕňa až 7 tisíc kusov a ich hodnota presahuje päť miliárd dolárov.