6, Leden 2020

Squarespace – odborník na tvorbu internetových webov

Ak začínate s novým biznisom, či už ako korporácia, skupina alebo jednotlivec, budete potrebovať sa presadiť a vytvoriť si na to vlastnú platformu, miesto kde vás môžu budúci zákazníci nájsť. Zatiaľ čo na výber máte, síce stále praktické, no staromódnejšie spôsoby, ako reklama prostredníctvom plagátov, videí a televízie, v dnešnej dobe už existujú oveľa efektívnejšie a modernejšie možnosti, pričom jedným z nich je vlastná stránka. Pokiaľ sa však nevenujete webovému dizajnu a nie ste zorientovaný programátor, môže ísť zložitú úlohu, najmä ak ju chcete skomponovať sami a priebežne si ju upravovať podľa vlastného uváženia.webová stránka.jpg
Našťastie sú tu spoločnosti, ktoré vám s tým rady pomôžu. Jednou z nich je americký Squarespace. Táto súkromná firma patrí medzi špičku vo svojej brandži a dáva možnosť počítačovým laikom pripraviť si vlastnú, vysnívanú internetovú stránku podľa ich predstáv. A to najjednoduchšie ako sa dá – systém je založený na klikaní, premiestňovaní a dopisovaní. V ponuke máte podkladové šablóny a varietu funkcií ktoré k nim môžete pripojiť. Softvérový vývojári neustále pracujú na novších a originálnejších vzoroch a jednoduchšom prístupe.
Založená bola jedným vysokoškolským študentom v roku 2004, od vtedy sa rozrástla o niekoľko stoviek zamestnancov, zarobila vyše 78 miliónov dolárov. Pôvodne bola zameraná iba na obyčajné blogy, dnes už produkuje aj profesionálne pre väčších zákazníkov, hlavným záujmom však naďalej zostávajú nezávislí podnikatelia a iné osobnosti ktoré sa chcú zviditeľniť.podnikanie cez internet.jpg
Samozrejme, nič nie je v tomto svete zadarmo, a aj za tieto služby je istý poplatok. Ide ale o malé ročné predplatné, ktoré vyjde v  konečnom dôsledku oveľa lacnejšie, ako keď si objednáte programátora grafika, ktorého si musíte pri každej novej zmene, ktorú chcete previesť, opäť volať na pomoc (a zakaždým za ňu zaplatiť).
Všetko je síce v angličtine, ak ju však aspoň trocha ovládate, nemali by ste mať žiaden problém. No v prípade že nie, netreba sa obávať, nejde o žiadne zložité frázy a výrazy, jednoduchý Google prekladač by vám ako pomocník mal stačiť.