23, Říjen 2020

Toto nenáročné zábradlie je krásne a vydrží roky

Nerezové zábradlia na schody by sa niekomu mohli zdať neosobné, chladné a vhodné len do exteriéru či budovy s kanceláriami. Opak je však pravdou. Šikovní remeselníci dnes vedia aj zo schodov vytvoriť hotové umelecké dielo. A to aj za výraznej asistencie nerezového zábradlia.  Či už ide o vonkajšie schody, ktoré návštevníkov vítajú, alebo o vnútorné schody, ktoré zase návštevu ohúria. Nerez je materiál nie len o výzore. Oceníte najmä jeho vysokú trvanlivosť, nenáročnosť na údržbu a flexibilitu. Hlavné prednosti sú teda jeho kvalitné vlastnosti. Čisté línie a povrch sú už len čerešničkou na torte.

Nerezová oceľ je zliatina, ktorá obsahuje takzvané legumujúce prvky. Najčastejšie molybdén, mangán, nikel alebo chróm. Práve chróm je tu kľúčovou ingredienciou. Postará sa o to, že zmes bude odolná voči hrdzi. Vďaka tejto unikátnej vlastnosti je vhodná ako zábradlie do exteriérov, napríklad záhrad.

nerezove outdoor Lmmont

 

Zabradlie na schody nerezove sa vďaka svojej flexibilite dá tvarovať veľmi ľahko. Profesionálne firmy Vám vedia vytvoriť umeleckéjšie diela do štýlových rodinných domov alebo funkčné a minimalistické zábradlia do firiem. Dajú sa krásne kombinovať zo sklom, čím sa vytvorí osobnejší pocit. Ako môžete vidieť nižšie, nerezerové zábradlie so sklom sa nebije ani s drevom. Doplňajú sa aby vytvorili modrený a elegantný domov.

nerezove indoor

Po schodoch sa často ponáhľame, deti sa naháňajú, domáci miláčkovia sa o ne obtierajú, no skrátka, schody zažívajú veľký nápor. Nerezové zábradlia sú pevné a trvácne. Znesú tento nápor dobre a po dlhú dobu. Navyše ich povrch sa ľahko čistí. Ak sú aj ochytané, obliate alebo zachlpené, nič sa nedeje. Nerezové zábradlia majú lesklý a hladký povrch, takze špina sa do nich nemá kam zažrať. Namočíte, utriete prípadne prejdete zvlhčeným obrúskom a hneď sa lesknú a sú pripravené akoby boli nové.