25, Květen 2019

Vyberajte s rozumom

Ak ste sa rozhodli vymeniť starý mobil za nový, nekonajte zbytočne rýchlo. Vyberajte s rozvahou a porovnávajte.  Ako teda postupovať, aby ste mali z nového telefónu radosť?

iphone.jpg

  1. Neverte nízkym cenám

Hoci sa dá ušetriť pri kúpe telefónu z druhej ruky, je dôležité dávať pozor na podozrivo nízku cenu. Mohlo by to znamenať, že zariadenie je v horšom technickom stave, alebo nezodpovedá danému popisu. Zväčša sa naň už nebude vzťahovať dvojročná záruka. Ak teda chcete ušetriť, skúste mobil hľadať v záložniach. Tam dvojročnú záruku zvyčajne dostanete. Pokiaľ sa rozhodnete pre nákup z elektra, rátajte s vyššou sumou.
 

  1. Porovnávajte značky

Na trhu je veľa rôznych, známych aj menej známych značiek. Dá si im však veriť? Užitočné je pozrieť si recenzie na konkrétny model, ale aj celkovo na značku. Takéto telefóny môžu byť lacnejšie, ale je možné, že na úkor kvality.
 

  1. Nie len vlajkové lode

Výrobcovia telefónov predstavujú viac rád. Najviac vybavené a najdrahšie bývajú práve tzv. vlajkové lode. Neznamená však, že nižšie rady budú horšie, niekedy práve naopak, bývajú hodnotené lepšie.

smartphone.jpg
 

  1. Vybavenie

Moderné telefóny už zďaleka nie sú iba o volaní. Sú plné iných funkcií. Odomykanie odtlačkom prsta je už samozrejmosť, rovnako vodeodolnosť, prachuodolnosť a dobrý fotoaparát. Do módy prichádzajú veľké obrazovky a úzke rámy. Ak hľadáte dobrý telefón, zistite si či tieto parametre spĺňa.
 

  1. Odolnosť

Okrem prachu a vode by mal byť kvalitný telefón odolný proti pádom. Nové telefóny mávajú kovové telá namiesto plastových, ale radšej si to overte. Rovnako nie je sklo ako sklo. Existujú odolnejšie predné sklá, ktoré uchránia obrazovku.
 

  1. Neprehliadajte recenzie

Môžu byť veľmi nápomocné ak vyberáte medzi dvomi modelmi. Určite si pozrite aj odborné recenzie, ktoré hodnotia mobil celkovo. Avšak pre bežného používateľa sú nápomocnejšie recenzie tiež od bežného používateľa. V takýchto kritikách sa máte šancu dočítať o detailoch a postrehoch, ktoré sa dajú všimnúť len pri aktívnom používaní.
 
V neposlednom rade sa však určite poraďte s pracovníkmi elektra. Spýtajte sa ich na osobné skúsenosti alebo či majú spätnú väzbu od kupujúcich. Nie len, že majú znalosti o technických parametroch, ale môžu sa s Vami podeliť o skúsenosti z prevej ruky.